Northeast Mississippi Community College will serve as the site of the annual North Mississippi Softball Coaches Association (NMSBCA) All-Star Games on Thursday, June 6. The first of three games is scheduled to begin at 3 p.m. at The Plex.
The afternoon begins with a junior rising star game at 3 p.m., followed by seniors in classes 1A-3A at 5 p.m. and classes 4A-7A at 7 p.m.
Each of Thursday’s games will air on NEMCCTV Black Channel. The online link is NEMCCTV.com/blackchannel or find the NEMCCTV app on Roku, Amazon Fire or Apple TV devices by searching for Northeast Mississippi Community College or WSN.
Below are the lists that were provided as of Wednesday afternoon. These lists are subject to change (and may have already changed).
DeSoto County players stand out
Rising youth team coached by Matt Williams (Center Hill)
- Jeoreia Henry, New Hope
- Victoria Fields, Kossuth
- London Armstrong, DeSoto Central
- Macie Starling, Kossuth
- Kailey McKinney, South Panola
- Lillianna Cates, Mantachie
- Ava Smith, Mooreville
- Addy Butler, Tishomingo County
- Short Angler, Itawamba AHS
- Sadie Bright, South Panola
- Madi Coltharp, North Pontotoc
- Callie Pounders, Corinth
Rising youth team coached by Bailey Montgomery (Ingomar)
- Allyson Christmas, Ripley
- Ava Elliott, new site
- Maggie Parchman, Corinth
- Alyssa Settlemires, Corinth
- Macie Phifer, Ingomar
- Cadie Jo Byrd, Ingomar
- Seals of Zion, Nettleton
- Nia Fondren, Panola Sur
- ZaKathryn Cameron, New Albany
- Makenzi Houston, South Panola
- Ashlynn Dabbs, Hatley
- Olivia Garrett, Booneville
Senior 1-3A team coached by Brandon Bobo (Kossuth)
- Aimee Buckley, Calhoun City
- Madison Foster, Pinar
- Brooklyn Mohler, Hatley
- Catelyn Brown, Wheeler
- Rebecca Mason, Wheeler
- Addison Clayton, Eastern Union
- Hadley James, Kossuth
- Heidi Bigham, Hamilton
- Annabelle Marlar, Kossuth
- Cailyn Johnson, Kossuth
- Neely Hodum, Walnut
- Maddie Mask, Kossuth
Senior 1-3A team coached by Kristi Montgomery (Mantachie)
- Tamera Martin, Nettleton
- Andi Kate Holloway, Smithville
- Kelby Seales, Smithville
- Lizzie Meeks, Pinar
- Ramsey Montgomery, Mantachie
- Abigail Gill, Nettleton
- Olivia Carter, Smithville
- Rolison Cadence, Walnut
- Katie Sherwood, Eastern Union
- Emma Jennings, East Webster
- Halli Benson, Smithville
- Jazzie Smithey, Pinar
Senior 4-7A team coached by Dana McGivney (Oxford)
- Shorter Addy, Oxford
- Adi Dueitt, New Hope
- Alyssa Boswood, Cormorant Lake
- Kaylea Grace, Corinth
- Ajah Mills, New Hope
- KK Hubbard, South Panola
- Lindsey Gillis, Oxford
- Lylah Cox, Corinth
- Audrey Kate McComb, Amory
- Lahna Mathews, Hill Center
- Madi Jones, Oxford
- Zoe Goodman, New Hope
- Nya Reno, Tishomingo County
4-7A Senior Team coached by Brady Dancer (Ripley)
- Anna Claire Harris, Amory
- Maddie Mills, Corinth
- Lily Ware, Tishomingo County
- Kalen Watson, Saltillo
- Layla Wilson, Itawamba AHS
- Lainey Briggs, Corinth
- Grace Padgett, Saltillo
- Annabelle Berryhill, North Pontotoc
- Addison Brown, Ripley
- AK Willingham, Saltillo
- Ella Lilly, North Pontotoc
- Blakely Gill, Houston
[fifu]
Keynote USA
For the Latest Local News, Follow Keynote USA Local on Twitter.